X-Ray ve Metal Dedektörler

X-Ray, Patlayıcı Tespit cihazları ile Kapı veya el tipi Metal Dedektörleri, günümüzde insan sirkülasyonun yoğun olduğu ve detaylı kontrol ihtiyacı bulunan tüm bina veya mekanların girişlerinde insan geçiş sirkülasyonu aksatılmadan ve aynı zamanda ulusal ve uluslararası standartlarda güvenlik seviyelerinin sağlanması amacıyla kişi, çanta, paket ve bavul kontrolü için kullanılmaktadır.

Metal Dedektörleri, önceden belirlenen seviyelerde ki tüm metalleri algılayıp, uyarma işlevini sağlayan cihazlardır.  Korunması istenen alanın girişine yerleştirilen metal detektörü ile en üst noktaya kadar tarama yaparak, kişilerin üzerindeki metalleri algılayan sistem ilk etapta gözle tespit edilemeyen yasaklı cisimleri tespit etmek için etkin bir çözüm sağlıyor.

X-Ray Cihazları, korunması istenen alanın girişlerinde her türlü bagajın (paket, çanta, valiz, zarf, koli vb.) içini görüntüleyerek, tehlike oluşturabilecek maddelerin el ve göz kontrolünden daha etkin, hızlı ve güvenilir olarak fark edilmesini sağlamaktadır. Diğer geçiş kontrol sistemleri ile entegre olarak kullanılabilen X-Ray cihazları detaylı kontrol için tercih edilen bir elektronik güvenlik sistemidir.