Yangın İhbar Sistemleri tüm yaşam ve çalışma alanlarında oluşabilecek yangınları en erken sürede tespit etmek, uyarı vermek ve bildirmek amacı ile kurulan elektronik güvenlik sistemleridir.

Bu sistemler duman dedektörü gibi çeşitli sensörlerden aldığı bilgiler sayesinde olası bir yangını daha başındayken tespit ederek yetkililerin en kısa sürede müdahale etmesini sağladığı gibi önceden tasarlanan ve programlanan senaryolara göre insanların tahliyesini yönlendirmeyi de sağlar. Asansörlerin en yakın kata getirilmesini, kapı ve turnikelerin kilitlerinin açılması, yangın söndürme sistemlerinin çalışması gibi bir çok fonksiyonu sağlayabilmektedir.

Yangın İhbar Sistemleri günümüzde ulusal kanun ve yönetmeliklerinde yönlendirmesi ile konutlardan AVM’lere, ofislerden plazalara, depolardan fabrikalar’a kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

PlusTech olarak bizde müşterilerimizin talepleri doğrultusunda güncel bina yönetmeliklerine, kanunlara ve standartlara da uygun olacak şekilde Yangın İhbar Sistemleri projelendiriyor ve bunları hayata geçiriyoruz. Satış sonrası servis hizmetlerimiz ile de 7/24 destek vermeye devam ediyoruz.