Kart ile Geçiş

İnsan trafiğinin güvenlik amacı ile kontrol altında tutulması gereken alanlarda, kontrollü giriş çıkış sağlamanın en yaygın ve kullanışlı yolu Kartlı Geçiş Sistemleridir.

Kamusal binalarda veya çeşitli işletme, hastane, okul, yurt, fabrika, residence, AVM vb. insanların yoğun olduğu alanlarda giriş-çıkışların denetlenmesi, yetkili olmayan kişilerin engellenmesi, yüksek güvenliğin sağlanması ve bu bilgilerin elektronik ortamda raporlanabilmesi amacı ile kurulan en ekonomik ve kullanımı kolay geçiş kontrol sistemidir.

Kartlı geçiş sistemlerinde ana ürünler kart okuyucu, kilit, buton ve panellerdir. Bu ürünler ile bağımsız veya ağ üzerinden birbirleri ile haberleşen olmak üzere farklı özelliklere sahip sistemler yapılabilmektedir.

Ağ üzerinden kontrol edilen Kartlı Geçiş Sistemlerinde bütün okuyucular ve kapılar ağ altyapısı üzerinden birbirine bağlıdır. Dolayısıyla bütün cihazlar ve kapılar tek bir bilgisayardan kontrol edilebilir. Kullanıcı ekleme-silme, kullanıcı yetkilerini değiştirme ve geçmiş giriş-çıkış kayıtlarını görebilme gibi işlemler yapılabilir. Yangın algılama, Acil Anons ve CCTV sistemleri ile entegre edilebilir sistemlerdir.

Bağımsız çalışan Kartlı Geçiş Sistemlerinde her kapı ve her kart okuyucu bir diğerinden bağımsızdır ve hiçbir ortak altyapıları yoktur. Bağımsız sistemler daha ekonomik bir yapı olmakla beraber çok daha az özellik ve kontrol imkanı sunmaktadır.

PlusTech olarak tüm bu ürün ve sistemleri müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda projelendiriyor ve hayata geçiriyoruz.