Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri binalar ve tesisler de araçların giriş – çıkışlarını kontrol altında tutmak, trafiği yönlendirmek ve güvenliklerini sağlamak amacı ile kullanılan caydırıcı ve engelleyici bir sistem türüdür.

Bariyer çeşitleri kullanım amacına yönelik olarak; Kollu Bariyer, Mantar Bariyer, Road Blocker, Kayar Kapı ve Yol Tuzakları gibi farklı modeller bulunmaktadır. Kullanılması düşünülen alan ve amacına göre uygun model seçilere uygulama yapılır.

Tüm Bariyer çeşitlerimiz Geçiş Kontrol Sistemleri ile entegre çalışabilmektedir. Örnek olarak Plaka Tanıma veya OGS Sistemi ile bariyerlerinizin otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Kollu Bariyerler 2mt. den başlayan kol uzunlukları çeşitleri ile araçların kontrollü giriş-çıkış yapması istenilen geçiş noktalarına yerleştirilen uzaktan kumandalı sistemlerdir.

Mantar Bariyerler, yüksek güvenlik gerektiren alanlarda kullanılmaktadır. Kontrollü araç giriş-çıkışları sağlamasının yanı sıra belli bir hızda gelen araç çarpmalarına karşı koyarak olası saldırıları ve izinsiz girişleri engelleyebilme özelliklerine sahiptir. Hidrolik sistem altyapısına sahip olan bu sistemler hızlı açılıp kapanma, elektrik kesintilerinde çalışma, panik butonu gibi pek çok özelliğe sahiptir. Uzaktan kumandalı ve manuel butonlu versiyonları mevcuttur.

Road Blockerlar, üst düzey güvenlik gereksinimi olan iş merkezi, tesis, AVM, resmi kuruluşlar, diplomatik binalar vb. noktalarda geçiş güvenliği ve kontrolünü sağlamak üzere tasarlanmışlardır. Her türlü araçlı saldırıları önlemek için kesin çözümdür. Güçlü ve hızlı motor sistemi sayesinde gecikme olmaksızın açılan ve kapanan bu sistem kumanda, buton gibi tüm Geçiş Kontrol Sistemleri ile çalışabilmektedir.