Araç Altı Görüntüleme Sistemleri

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri (AAGS) başta Askeri Birlikler, Kamu Kurumlar, Sınır Kapıları gibi güvenlik riskinin yüksek olduğu olduğu yerlerde olmak üzere İş Merkezleri, AVM, Havalimanları vb. yerlerde de kullanılmakta olan ve söz konusu alanlarda geçiş yapan araçların altını tarayarak riskli unsurlar tespit etmekte kullanılan üst düzey bir elektronik güvenlik sistemidir.

AAGS araç altına gizlenme ihtimali olan bomba, ateşli saldırıya sebep olacak silah ya da cephane gibi insanların yaralanması veya hayatlarını kaybetmesine sebebiyet verebilecek unsurların tespit edilmesinde kullanılmaktadır.

Araç Altı Görüntüleme Sistemleri geçiş yapan araçların altlarını farklı açılardan gören yüksek çözünürlüklü kameraların sağladığı görüntülerin yazılım tarafından sunulması ile çalışmaktadır. AAGS yerleştirildiği noktalarda araçların tanınması, altlarının kontrol edilmesi ve elde edilen yeni araç görüntülerinin daha önce kayıt altına alınan görüntüler ile karşılaştırılmasını ve de farklılıkların tespit edilmesini sağlamaktadır. Eğer eski ve yeni görüntülerde herhangi bir farklılık var ise sistem alarm vererek kullanıcıya uyarmaktadır.

Gelişmiş bir elektronik güvenlik sistemi olan araç altı görüntüleme sistemleri (AAGS), Plaka Tanıma, Mantar Bariyer, Road Blocker vb. diğer güvenlik sistemleri entegre olarak çalışabilmektedir.